Forum Rodziny Ciekawscy

Z nami poczujesz co to jest prawdziwa Fam w NosTale :P Ciekawość cie zżera??

Ogłoszenie

Witam na Naszym Famowym Forum >Szefu:P

#1 2014-01-23 11:36:19

 Mazi

Administrator

49541645
Call me!
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2014-01-01
Posty: 4
Punktów :   

Zajrzyjcie tu! Co i jak proponujecie.

Witam was.
Jak wiecie nasza fam do najgorszych nie należy, ale do najlepszych również nie. Ciągle się rozwijamy, próbujemy nowych rzeczy.
Jednak uważam że wiele spraw jest przez nas źle rozstrzyganych i wiele wątków źle prowadzonych. Chciał bym abyście się przyczynili do rozwoju naszej Familii i właśnie w tym temacie wypowiedzieli się na ten temat, czyli co według was jest złe a co dobre, co powinniśmy zmienić, i oczywiście co dodać aby nasza rodzina była lepsza   Będę tu regularnie zaglądać .
NIE BÓJCIE SIĘ UMIESZCZAĆ SWOICH SUGESTII
Pozdrowionka xD

Offline

 

#2 2014-02-08 15:04:12

igor10

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-12-08
Posty: 2
Punktów :   

Re: Zajrzyjcie tu! Co i jak proponujecie.

Hmmm widzę pomysłów się uzbierało.... xd

Na początek kilka oczywistych spraw - ktoś ostatnio wspominał o wbijaniu pdr na rzecz rozwoju poziomu naszej familii. Owe pdr zdobywamy m.in. poprzez rajdy jako "pomocnik rajdu". Aby "usprawnić rajdowanie" zarząd mógłby zakupywać/tworzyć potrzebne pieczątki (Cuba,Xys,Dc). Oczywiście mam świadomość, iż pociąga to za sobą znaczne koszty, ale można temu zaradzić.

1.Składki - pomysł średni, gdyż nie każdy ma ochotę oddawać "swoje ciężko zarobione pieniądze na rzecz... no właśnie czego?"
2.Pieniądze z itemków z Krainy Śmierci - ten sposób również ma swoją wadę pod postacią "Taaa zarząd zbiera a my **** z tego mamy". Niestety, sposobu myślenia graczy nie zmienimy, ale mamy szansę zmienić naszą opinię w świecie Nostale (krążą o nas plotki jako rodzina wyłącznie pod lod, zero przyszłości itp). Poza tym jednym małym minusem ta metoda może przynieść nam spore korzyści. Pieniądze z biżuterii, rękawiczek, masek = pieczątki, rozwój magazynu, limit członków rodziny.

Wbijanie wkładu na Glacernon
Pomysł "Masz wkład = idziesz na LoD" ma swoje plusy i minusy.
- O ile można sprawdzać każdego na zbiórce/w środku Krainy Śmierci i zastosować "selekcję", co w przypadku, gdy taki delikwent (bądź grupa) wyruszy na inny kanał? Zarząd musiałby być w tym momencie konsekwentny i sprawdzać każdy kanał w celu szukaniu oznak niesubordynacji - lecz czy to nie jest znowu przesadą?
+ Gracze, którym zależy na dobrych relacjach w fam i mają ochotę poexpić troszkę karty chętnie wyruszą na podbój Lodowej Krainy. Osobiście uważam to raczej za "motywację" niż "przymusową czynność".
Dobrze rozumiem graczy, którzy nie przepadają za glacernon/areną (chodzi tu o walkę z innymi graczami itp) - ja również nie specjalnie to lubię xd Jednakże wiem, że czasami należy próbować nowych rzeczy i życzę wam sukcesów na nowych terenach!

Wczoraj "zaliczyliśmy nieudaną próbę" zrobienia "Góry" w Krainie Śmierci.
Po głębszej analizie stwierdzam, iż popełniliśmy trochę błędów xd
1. Nie przygotowaliśmy się przy wejściu do LoD na ogarnianie góry (poty,przekąski,pety,odpowiednie karty)
2. Miała miejsce spora kłótnia wynikła z niezadowolenia kilku graczy "intensywnością heal'a". Towarzysze, nie ma co się spinać o takie rzeczy. Jedna Holka może (a raczej wręcz musi) mieć problemy z całym gronem rozkosznie biegających WK'czy. Oskarżenie takiej holki o "bicie mobów, zamiast leczenia" jest zgoła inną sprawą. Fakt, jeśli mag ma pt "bijące" i jest na "Holce" powinien raczej skupić się na leczeniu towarzyszy niż na ubijaniu mobów. Ale ale! Przecież to karta światła tak samo jak "WK" i "Cruss" więc ma stosunkowo przyzwoity dmg konieczny przy eksterminacji potworków - więc czemu nie xd Ostatecznie odsyłam was do zapoznania się z czasem "ładowania się" umiejętności "heal" oraz "grupowy heal". O ile ten pierwszy jest dostępny w krótkich odstępach czasu z tym drugim jest problem. Myślę, że to "rozjaśni" wasze spojrzenie na "Holki na LoD" - sam kiedyś grałem magiem i wiem
3. Z tego co się orientuję zarząd spóźnił się na zbiórkę więc część "chaosu" wynikła i z tego.

Kolejną sprawą, która niejako dotyczy nas wszystkich jest poziom kultury xd
Otóż czasami mam wrażenie, że nie gram wraz z grupą pozytywnie nastawionych ludzi lecz z gronem zakapiorów spod ciemnej gwiazdy. Na co wam te wyzwiska, wulgaryzmy i kłótnie? Zastanawiającym jest to, czy zachowujecie się podobnie w "normalnym życiu"? Mam świadomość, że każdy w internecie czuje się "beztroski" ale ludzie litości! Niechętnie sięgam po utarty internetowy slogan "Kozak w necie, pi*** w świecie" ale niektórzy tak się właśnie zachowują. Osobiście staram się reprezentować jakiś poziom, gdyż tak zostałem wychowany. Wiem, zalatuje tu "mądrościami ludowymi" ale jednak trochę w tym racji jest.
Starszym graczom należy się szacunek, gdyż jest to ich niezbywalny przywilej. Należy także pamiętać o "podporządkowaniu się" zarządowi a także o zwyczajnej przyzwoitości. Nie bądźmy względem siebie "chamscy" - zakolegujmy się
Zarząd winien dawać przykład i dbać o interesy członków rodziny, natomiast członkowie mają za zadanie dbać o dobre imię rodziny. Jeśli będziemy nieuprzejmi, to każdy potencjalny rekrut pomyśli sobie, że panuje u nas taka i taka atmosfera. Pamiętajcie o tym, to wiele nie kosztuje
Ostatecznie ktoś już to zaproponował - możecie "poużywać" sobie na Ts3


Pomysł na rozwój rodziny - myślę, że jeśli popracujemy nad "podstawami" osiągniemy spory sukces.


Aaaa i na sam koniec złota myśl ode mnie - Eucia na Prezydenta (ewentualnie na zastępcę Ciekawskich, jeśli obecny prezydent naszego kraju byłby nie do ruszenia xd)

Pozdrawiam
igor10

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutoreal.pun.pl www.ratujmyafryke.pun.pl www.teaminvictis.pun.pl www.sp2lublin.pun.pl www.pokemon-pbf-forum.pun.pl